סדנת יין ברמת יוחנן 10.6.2015

סדנת יין ברמת יוחנן 10.6.2015

הדפס דוא"ל
(0 הצבעות)

 

סדנה להרחבת אופקים. הרבה זמן תכננתי להעביר סדנת יין בקיבוץ שהוא הבית שלי. אני כותב עליה כאן כי היא מדגימה את החזון שלי להנגיש יין ולשבור הרבה סטיגמות - ובעיקר הרבה דיסטנס מול תחום היין הרחב והעלום. יין הוא מתחת לאף כאן, קרוב אבל לא תמיד מגיעים אליו, לכל אחד יש את ההרגלים שלו - החנות, היקב והיין שהם רגילים לצרוך. רציתי לשבור את זה קצת, וידעתי שיש לזה קהל, ולכן סדנת היין הראשונה בקיבוץ היתה רוחבית ובסיסית.

caption id="attachment_4991" align="alignleft" width="600"]פרוסקו הוא מבעבע בדרגת אמצע מאזור ונציה בצפון-מזרח איטליה. זו גרסה נעימה מאוד שלו שמדגימה שיש באיטליה הרבה יותר מלמברוסקו פרוסקו הוא מבעבע בדרגת אמצע מאזור ונציה בצפון-מזרח איטליה. זו גרסה נעימה מאוד שלו שמדגימה שיש באיטליה הרבה יותר מלמברוסקו[/caption]

פשטות יומיומית וחיבור לאוכל

טעמנו בעיקר יינות פשוטים, ואז כמה פחות פשוטים אבל עדיין צנועים יחסית, עם נציג אחד מכל מחלקת בסיס: מבעבע, לבן פשוט, רוזה פשוט, ושלושה אדומים - פשוט ועוד שניים מעט מתוחכמים יותר. כל אחד מששת היינות אינו ׳סטנדרטי׳ במאפיינים שלו לקהל המקומי, אבל כולם נגישים, טעימים ונותנים תמורה מעולה למחיר שלהם. המחיר שלהם בחנויות נע בין 37-70₪. האוכל שהוגש לידם הוכן במטבח של הקיבוץ - בהחלט מקור לגאווה - והיה חצי-יומיומי, לא מהודר ולא בדיוק שגרתי: בגטים ממאפיית הקיבוץ עם ממרחי עגבניות צלויות וטפנד מזיתים שחורים, אנטיפסטי, סלמון כבוש ורוסטביף. הכל פשוט ואיכותי, לא מתובל יתר על המידה אבל טרי וטעים מאוד ובעיקר מייצג קשת טעמים מקומית, עם נטייה לרכיבים טבעיים וטריים. קשה היה לפספס איך כל היינות, ממבעבע ועד אדום מלא יחסית, מלווים את כל אלה בקלות. לרוב היינות היתה חמיצות גבוהה יחסית, גוף קל ומתיקות מרומזת אם בכלל - מאפיינים שמתאימים לשלהי האביב החמים הנוכחי, אבל כמובן לא ממש טיפוסיים ליין הממוצע הפופולרי והנפוץ שקונים אצלנו. לשמחתי היינות התקבלו אצל הקהל בהנאה.

[caption id="attachment_4992" align="alignleft" width="600"]רוזה הוא יין חשוד אצלנו, קצת יותר מיין לבן שגם סובל מדימוי של מיץ, וחבל. בתמונה ׳ברדולינו קיארטו׳ - או ׳ברדולינו חיוור׳, עסיסי כל כך שהחמיצות הגבוהה שלו בעיקר מרעננת ולא מעיקה. כולם אהבו לשמחתי. רוזה הוא יין חשוד אצלנו, קצת יותר מיין לבן שגם סובל מדימוי של מיץ, וחבל. בתמונה ׳ברדולינו קיארטו׳ - או ׳ברדולינו חיוור׳, עסיסי כל כך שהחמיצות הגבוהה שלו בעיקר מרעננת ולא מעיקה. כולם אהבו לשמחתי.[/caption]

דגשים שהודגמו תוך כדי הסדנה:
- יין לא חייב להיות יקר כדי להיות עשוי היטב ואיכותי מסוגו
- עולם היין הוא רחב ומגוון, וכיף להכיר אותו
- ליין יש שני צדדים, אחד קל וכיפי והשני רציני ועמוק, שניהם חשובים באותה מידה
- יין יכול להיות משקה יומיומי ולא רק לארוחות שישי ואירועים מיוחדים
- יין מוצלח צריך להיות מסוגל ללוות אוכל בצורה טובה מאוד

למשתתפים בסדנה נשאר טעם של עוד, אז בקנה כבר מחכה הסדנה הבאה. אני מתכנן להרחיב מעט יותר את יריעת הסגנונות ואת רמת התחכום של היינות.

* תמונות באדיבות עומר לוי

עודכן לאחרונה ב רביעי, 13 פברואר 2019 13:52
נעם דינסטג

אתר פיינשמקר חולק חוויות, ידע צרכני ונושאים שונים הקשורים לתרבות יין שאספתי בדרך עם חברים לתחום.

יין הוא חלק מתפריט יומיומי בעיני ובמחיר שהוא נגיש לכל. זה הרעיון שאני מקדם בעזרת האתר וסדנאות תרבות יין.

דוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עוד בקטיגוריה סדנת היין »

השאר תגובה

  • איזה יין מדהים עוד לא טעמת?
  • איך בוחרים יין במחיר ובאיכות שתתאים לך?
  • איך לא ללכת לאיבוד בחנות היין?
  • איך לשדרג את הארוחה בקלות?
  • פשוט תשאלו אותי, אני זמין במייל (ובתגובות).
  • מעניין אותך יותר? אני גם עורך סדנאות יין.

 

סדנת היין

מטרת אתר זה וסדנת היין שאני עורך, להפוך את עולם היין והעולם שמסביבו לנגישים יותר. באמצעות הסדנה נלמד נכיר את התחום ונעשה סדר עבור חובבי היין, המתחילים והמתקדמים כאחד. יחדיו נבין מה מעניין אתכם ומה יהיו התכנים בסדנה שלכם. הסדנאות מתקיימות באווירה כיפית שנותנת מקום של כבוד ליין ואוכל.

אז אם אתם...

 

  • מחפשים חוויה מעניינת ומהנה עבורכם, עבור קרובי משפחה וחברים
  • מבקשים להרחיב ולפתח את טעמכם האישי ביין
  • רוצים להיכנס לחנות ולבחור ביתר קלות יין שיתאים לכיסכם ולטעמם
  • מעוניינים לשלב בטבעיות יין בחיי היום יום ולא רק באירועים מיוחדים

לדף הקשר gl01

Image

האתר נולד מתוך כוונה לחלוק את הצורך הפשוט והיומיומי לשתות כוס יין, בדרך כלל עם ארוחת הערב, מבלי לרוקן את הכיסים. האתר מתמקד בהמלצות על יינות שנמצאו מעניינים מספיק ושווים את תג המחיר שלהם, שולחניים מחד ועיליים מאידך. בחירותי מייצגות את טעמי האישי, אבל אני משתדל לשמור על ראש פתוח ולהישאר נטול פניות.

נעם דינסטג
אתר פיינשמקר

רשת חברתית

The CMS powers of Joomla, seamlessly integrated with Modified Wordpress to inherit Joomla! styles.
Copyright © 2020 Designed and developed with HTML5 & CSS3 by: Uri Damsker